Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prostě Smrk.

1. 2. 2015

2016-01-30-21.54.39.png  20.3.2012 - O víkendu 17.-18.3.2012 proběhlo zajímavé setkání v dílně Toma Bendy. Já jsem se účastnil hlavně "noční směny" :-) mezi sobotou a nedělí.
A pracovali jsme mimo jiné i na mém smrku. Kromě Toma a mé maličkosti byli přítomni ještě Luboš Masař a Honza Culek.
 Já jsem se díky shodě okolností a náhlé akční myšlence připojil kolem osmé hodiny v sobotu večer a s Lubošem jsme vyrazili směr domov v neděli po obědě. A teď již k smrku samotnému. Je to yamadori a u mě na zahradě byl opečováván cca tři roky než došlo na toto první základní tvarování. Za tu dobu byl upravován pouze střihem, také jsem připravil nasazení některých větví. Proběhlo přesazení do plastové pěstební misky a pak již pravidelná péče v podobě hnojení, zálivky a postřiků proti škůdcům.  Slušná borka i pěkná konicita kmene jsou myslím slušným základem pro pěkný strom. Toto bylo jeho první větší tvarování. No a jak to nakonec dopadlo je vidět ve fotogalerii. Jinak to byl super víkend s perfektní atmosférou podpořený opravdu prvním krásnými jarními dny! 

1.2.2016 - Po letech další tvarování smrku opět u Toma Bendy. V sobotu 30.1.2016 jsme se sešli v Tomově dílně a jak jinak nechyběl ani Luboš Masař. Také jsme měl i velkou posilu v podobě Petra Šiky. Smrk v dobré kondici bylo nutné prostřihat a zbavit ho přebytečných nebo nevhodných větví. Po celkem dlouhé diskusi byla zcela změněna pohledová strana. Stromu to dle názorů všech zúčastněných prospělo. Navíc mě těší že strom dostal ještě více "smrkový vzhled"! Nejvíce k tomu přispěl Petr Šika, který se věnoval drátování kosterních větví a také nás myšlenkově navedl na změnu pohledové strany. Z tohoto důvodu bylo také potřebné za pomoci "roksoru" přihnout celý vršek strom směrem dopředu. Jelikož se v nové pohledové straně odkláněl od pozorovatele. A bylo třeba zapracovat na hlavní větvi. Myslím že se vše nakonec celkem zdařilo. Pár fotek je ve fotogalerii.

 

Náhledy fotografií ze složky Prostě Smrk.

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář